Recenze běžecké bundy CRAFT ADV Wind


S létem, i s tím babím, jsme se už dávno rozloučili a přichází přechodné období - podzim.

Největším problémem každého běžce (kromě toho, že sluníčko zapadá o něco dříve) je, co na sebe, protože počasí je velmi proměnlivé a těžko předvídatelné. Obléknu se příliš, budu hned zpocený, málo - nikdo nechce riskovat nemoc. Trefit přesný počet vrstev a správnou tloušťku oblečení je velmi obtížné. I my jsme proto hledali, jak z této situace vyjít co nejrozumněji.

Do rukou se nám v tomto období dostali neuvěřitelně lehounké bundy CRAFT ADV Wind.

 

Testovali jsme je v příznivých i v méně příznivých podmínkách a přinášíme vám naši recenzi.
První rozdíl, který jsme na bundách zaznamenali oproti jiným wind stoperkám, které jsme měli, je prodyšnost. Bunda má nízkou hmotnost a skoro ani není necítit, že ji má člověk na sobě. Vítr nepropouští k tělu, ale necítíte se v ní jako v sauně - to je podstatný fakt, neboť eliminuje zbytečné pocení, které je nežádoucí. Přispívá k tomu určitě i prodyšný typ látky v oblasti podpaží. Kolem rukou i krku je příjemná měkčí látka, která přesně přilne k tělu a neodírá se o kůži. Kapsa na klíče je výhodou, avšak nevkládejte do ní příliš těžké věci. Zip je vsazen do reflexního pásku a po celé délce podšitý až po bradu, takže se vyhnete oděru. Na zádech reflexní prvky nejsou. Ve spodní části bundy je snadno ovladatelná gumička, díky níž regulujete šířku a ještě více bundu přizpůsobíte svým křivkám.

Při testování nás zastihl i jemný deštík a milé překvapení pro nás bylo, že materiál je i vodo-odpudivý - nepočítejte však s tím, že máte na sobě pláštěnku. Na místech, kde se bunda nedotýkala přímo pokožky nepromoknou vůbec. Bonusem je, že se bunda dá složit do malého praktického sáčku, který je její všitou součástí.

Navzdory tomu, že je určena na běhání, zvykli jsme si ji brát s sebou i na kolo jako rychlou možnost, jak se vypořádat se střídáním tempa a tedy i pocitové teploty na kole, při nahnutí se nad kolem trochu vyčnívají kříže. V zimním období ji určitě otestujeme i na běžkách, jako pomoc při náhlé změně povětrnostních podmínek.

     

Pro koho je bunda vhodná:

Bunda je určena pro náročné běžce, kteří nečekají na ideální podmínky a rádi obouvají tenisky i v sychravejším období. Potěší každého, kdo chce mít 100% pohodlí při běhu a nechce být další vrstvou na sobě, či pocitem, že běží ve skafandru, omezován. Zároveň ji ocení ti, kteří hledají skladnou bundu, která je neomezí ani v případě, že si ji svléknou a po zbytek běhu ji budou nést s sebou. Využití však najde i při procházkách v lese nebo na turistice.

                                                                                                                                                                      Katarína Bátovská

                                                                                                                                                                                    


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami