SHADE s ochranou UPF 50+


Vidíme to kolem se. Dnes běhá téměř každý. Ať už pro pot, dřinu či výkony nebo - a to stále - pro "obyčejnou" radost z pohybu. I běh přináší možná rizika a je přirozené jim předcházet. V noci nám pomůžou reflexní prvky, v dešti a větru odpovídající odolné oblečení. Ale jak se chránit před účinky toho, co není vidět? UV  záření.

Zásadním kritériem pro vytvoření  kolekce SHADE byla vysoká ochrana před slunečním zářením. Hustá, pevná tkanina minimalizuje množství UV světla, které může projít skrz oděv. Nejen silnější tkanina, ale i dobře zvolená barva se postarají o snížení UV.

Obecně platí, že tmavší barvy absorbují více záření. Typ vlákna a ošetření textilie se také významně podílí na narušování UV záření. O aktivní ochranu proti slunci se výborně postarají polyester a nylon. Vlna a hedvábí jsou středně účinné. Bavlna, hedvábí, lněné a konopné tkaniny bez ošetření zabraňují UV záření jen velmi málo. Stejně jako u opalovacích krémů se stupnice s ochranným faktorem proti slunečnímu záření označuje SPF, tak u oděvů ji značíme UPF. Opalovací krémy jsou účinné pouze proti UVB záření. Látka s konkrétními vlastnostmi je účinná proti oběma ultrafialovým A a B světlům. Navíc UV záření způsobuje přehřívání organismu, které vede ke snižování výkonnosti.

CRAFT splnil svůj úkol a díky pečlivě zvolené kombinaci parametrů vytvořil novou běžeckou řadu SHADE s ochranným UV faktorem 50+.


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami