Lukáš Bauer zahájil sezónu.

Lukáš Bauer zahájil sezónu.
Na pondělní tiskové konferenci k zahájení lyžařské sezóny 2012/13 Lukáš Bauer sebekriticky zhodnotil své dosavadní výsledky 
a především představil médiím své cíle. Před nadcházející lyžařskou sezónou 2012/2013 má Lukáš Bauer jasný cíl – pódiové umístění na Tour de Ski a především medaile z Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme.
Do letní přípravy nastupoval Lukáš po téměř 3 měsíčním nuceném odpočinku, způsobeném únavovou zlomeninou patní kosti. O to více se věnoval posilování. Na speciálním běžkařském trenažéru SkiErg strávil denně 2-3 hodiny. Do plnohodnotného tréninkového procesu se zapojil až na konci května. Model přípravy byl shodný s loňským rokem, kdy vedle reprezentačních soustředění pod vedením trenéra Miroslava Petráska absolvoval také přípravu spolu s německým teamem, pod trenérským vedením Janko Neubera. Absolutní novinkou bude premiérový start Lukáše v závodech FIS Maraton Cupu dálkových běhů. V září podepsal smlouvu v profesionálním teamu COOP, za který by měl absolvovat italskou Marcialongu 27.1.2013. Podle výsledků a umístění v celkovém pořadí SP a podle zdravotního stavu zvažuje start na Jizerské 50 a v dalších 2 závodech. Nicméně prioritou zůstává samozřejmě klasický Světový pohár. 
Zlepšení v silové přípravě se projevilo skvělým výsledkem v kontrolním závodě v jízdě na kolečkových lyžích v Obersdorfu, kde Lukáš dokázal zvítězit v běhu na 15km v konkurenci závodníků z Německa, Ruska a dalších států. Letní přípravu bohužel narušilo zranění stehenního svalu, které si přivodil na srpnovém reprezentačním soustředění na Božím Daru. Následovala opět měsíční pauza a tréninková improvizace. V září pak již absolvoval tradiční lyžařské martyrium na ledovci Dachstein. V říjnu potom absolvoval 3 týdenní soustředění ve finském Muoniu, zakončené dvěma závody. Na klasické 10tce obsadil vynikající 2. místo s minimálním odstupem za Kazachem Poltaraninem, v závodě na 15km volně pak taktéž druhé místo za Finem Heikinenem. 
Pak již následoval první start v novém ročníku Světového poháru ve švédském Gallivare. 13. místo v běhu na 15 km volnou technikou je slibným startem do nové sezóny, i když v koutku duše Lukáš doufal v umístění do první desítky. Nicméně po všech zdravotních patáliích to byl více než zdařilý start do nové sezóny. Tento víkend pak absolvoval druhý díl SP ve finském Kuusamu. Po pátečním sprintu obsadil v sobotní 10 km volně 13té místo. Celou miniserii zakončil závod v běhu na 15 km klasicky kde obsadil celkově 24. místo. 
Nyní čeká Lukáše závěrečná příprava na Tou de Ski, vysokohorské soustředění v italském Livignu, kam odjíždí již 5.12. Z Livigna se potom nejspíše přesune do St. Catariny. Před Tour pak již absolvuje pouze závody FIS v německém Oberwisenthalu 22. a 23. prosince. Vánoční svátky prožije s rodinou doma na Božím Daru. 26. prosince bude jako host na tradiční lyžařské exhibici v Karlových Varech Carlsbad Ski Sprint, ze které odjíždí do dějiště Tour de Ski, německého Oberhofu. Zde by chtěl navázat na předloňské výsledky a cílem je umístění do 3 místa. Po Tour de Ski bude následovat 19.-20.1.2013 start v závodě SP ve francouzském La Clusaz. 
Premierový start ve FIS Maraton Cupu absolvuje na italské Marcialonze v závodu na 70km klasicky, kde bude startovat v barvách teamu COOP, po boku teamového kolegy, trojnásobného vítěze Vasova běhu Oskara Svärda. Pak již bude následovat závěrečná 14ti denní příprava na MS v italském Seisser Almu. Posledním závodem před MS bude SP ve švýcarském Davosu 16.-17.2.2013. 
Od 18.2.2013 pak již absolvuje Mistrovství světa ve Val di Fiemme. Startovat by měl v závodech 23.2skiatlon, 27.2. 15km volně, 1.3. štafeta a podle výsledků a zdravotního stavu také start v běhu na 50km klasicky. Po MS absolvuje závody SP v Lahti 8.-10.3.2013 v norském Drammenu 15.-16.3.2013.Finále SP proběhne ve švédském Falunu 22.-24.3.2013. 
V závěru letošní sezóny se Lukáš zúčastní závodu Red Bull Nordix, světového finále ve skicrossu na běžkách, které se uskuteční 29.-30.3.2013 ve Špindlerově Mlýně. Zde se Lukáš představí v roli vyzivatele Nora Pettera Northuga a dalších světových es běžeckého lyžování. 
Úplným závěrem sezóny bude start na Mistrovství České republiky, který se uskuteční 4.-7.4.2013 v Harrachově. 
Realizační team Lukáš Bauera tvoří osobní manažer Martin Müller, osobní trenér Janko Neuber, servisman Vít Fousek, fyzioterapeut Mgr. Michal Truc a lékař MUDr. Martin Koldovský. 

Vše kolem závodů světového poháru v běžeckém lyžování, Tour de Ski a MS ve Val di Fiemme sledujte s námi.