CRAFT

Gran Fondo

/ Velká jízda

Gran Fondo není o absolutním výsledku, není o porovnání se soupeři - i když i to může být. Gran Fondo je jen o tobě samém, o sounáležitosti a lásce k cyklistice. Nezáleží na tom, jak daleko je cíl. Své tempo si určuješ sám. Kdykoliv chceš, zastavíš. Kdykoliv chceš, závodíš. I s těmi největšími soupeři máš stejnou cestu. Stáváš se součástí krajiny, kterou projíždíš, jsi součástí živlů kolem sebe. To podstatné je přítomný okamžik. Jsi tam, kde chceš být, jsi tím, kým chceš být. Jedeš si své vlastní Gran Fondo. 365 dní v roce.

Gran Fondo jsou veřejné, obvykle 160­ - 225 km dlouhé jízdy či závody. Pro ty, kteří nemohou nebo se nechtějí vydat na takovou vzdálenost, jsou většinou přichystány i tratě ­ Fondo (120­ - 160 km), či Medio Fondo (méně než 120 km). Kratší fonda jsou zkrácenou verzí Gran Fonda, vedou po stejné trati a vyhýbají se jen některým pasážím, především stoupáním. První Gran Fondo odstartovalo 20. května 1971 díky skupině nadšenců v italském Cesenaticu. Vznikl závod, který je dnes jedním z největších na světě ­- Nove Colli. Na start dvousetkilometrové trasy se tenkrát v pět hodin ráno postavilo 17 účastníků...

CRAFT

Gran Fondo

Potřebuješ v téhle sezóně odvést ještě tvrdší práci a jezdit ještě rychleji, než kdykoliv předtím? Nebo Ti stačí vypadat a cítit se jako hvězda? Nové dresy a cyklokalhoty Gran Fondo umožní obojí. Vysoce funkční cyklodres s UV ochranou nabízí pokročilý technický střih. Kompresní kalhoty s novou špičkovou vložkou Infinity C2 jsou výsledkem spolupráce s profesionální stájí ORICA GreenEDGE a poskytují úroveň funkčnosti a komfortu dosud dostupnou jen jezdcům světové třídy.

Ondra Cink

Tipneš si, kde se jezdí největší cyklistický závod co do počtu účastníků? Myslíš, že v Itálii? Španělsku? Nebo třeba v USA? Zase vedle... Je to v domovině Craftu - ve Švédsku, kde se v městě Motala již více než 50 let koná legendární 300 km závod Vätternrundan. V roce 2015 vyrazilo na rovinatou trať kolem jezera Vättern přes 20.000 závodníků.

Používáme cookies, dalši informace o použití cookies naleznete zde.